Kampanjer/tävlingar

250 kokböcker

Tävlingen är avslutad och vinnarna är utsedda. Vi säger stort grattis till alla 250 vinnare! Kokboken är på väg till ser.

I vår kokbokstävling hade deltagarna chans att vinna "Det bästa från Arla Köket". En rejäl kokbok som följer årstiderna med recept som bygger på säsongens bästa råvaror, högtider och vardagsnjutningar. En kokbok för hela året helt enkelt!

Vinnarna

  1. Angelica Adolfsson, Norrköping
  2. Anne Adolfsson, Åby
  3. Sebastian Adolfsson, Norrköping
  4. Agneta af Bjerkén, Umeå
  5. Madelene Ahlström, Skutskär
  6. Valbone Ahmeti, Norrköping
  7. Håkan Alexandersson, Göteborg
  8. Paola Allegrini, Kumla
  9. Lillemor Alm, Strängnäs
  10. Jennie Almqvist, Örebro
  11. Robi Amani, Örebro
  12. Maria Andersson, Dvärsätt
  13. Irene Andersson, Möklinta
  14. Anna Andersson, Strängnäs
  15. Ulla Andersson, Onsala
  16. Anne-Louise Andersson, Ydre
  17. Amanda Andersson, Fors
  18. Annelie Andersson, Vellinge
  19. Marita Andersson, Ljungby
  20. Andrea Andersson, Knivsta
  21. Madeleine Andersson, Kungsbacka
  22. Siv Andersson, Linköping
  23. Eva Andersson, Västerås
  24. Johanna Andersson, Västervik
  25. Linda Andersson, Listerby
  26. Sofia Andersson, Luleå
  27. Sara Andersson, Knivsta
  28. Solvind Arlid, Kareby
  29. Elin Arvidsson, Skillingaryd
  30. Jessica Asp, Surahammar
  31. Jonas Astros, Sundbyberg
  32. Nadja Atashfeshan, Lidingö
  33. Gerd Backlund, Åby
  34. Hengameh Basiri, Borås
  35. Robert Benckert, Båstad
  36. Mari Berg, Vingåker
  37. Anders Bergkvist, Falun
  38. Jeanette Berglind, Huddinge
  39. Amanda Bertilsson, Istorp
  40. Annika Blom, Kristinehamn
  41. Inger Blomqvist, Karlskrona
  42. Tinna Boman, Uppsala
  43. Lisa Boström, Hisingsbacka
  44. Hans Boström, Täby
  45. Eva Broman, Domsjö
  46. Anna Bryntorp, Ballingslöv
  47. Gunilla Buder, Götene
  48. Eva Böckman, Marstrand
  49. Birgitta Carlson, Växjö
  50. Laila Carlsson, Ljung
  51. Agneta Carlström, Luleå
  52. Linda Cedergren, Sundbyberg
  53. Camilla Cederlid, Norra Sorunda
  54. Kristina Claesson, Jönköping
  55. Nina Clefberg, Köping
  56. Britt-Inger Dahlberg, Skärblacka
  57. Gunilla Danieelsson, Järfälla
  58. Kristina Danielsson, Lund
  59. Hanna Davies, Göteborg
  60. Caroline Drab, Lund
  61. Hanna Edarp, Årsta
  62. Ewa Edwall, Njurunda
  63. Anneli Edvinsson, Skövde
  64. Alexandra Einerstam, Farsta
  65. Inger Ekström, Silverdalen
  66. Roger Eliasson, Järfälla
  67. Ingegerd Envall, Tiden
  68. Karin Eriksson, Sala
  69. Mats Eriksson, Tullinge
  70. Hans Eriksson, Hedemora
  71. Anna Erixon, Uppsala
  72. Jennifer Falk, Bandhagen
  73. Mona Feldtman, Malmö
  74. Marita Flordal, Strängnäs
  75. Gunilla Florin, Borås
  76. Karin Forsberg, Sollentuna
  77. Birgitta Fuhrmann, Lidköping
  78. Paula Fykén, Timmernabben
  79. Anna Gerson, jönköping
  80. Josefin Gertsson, Kista
  81. Eva Gertsson, Hjortsberga
  82. Börje Gill, Njurunda
  83. Sofia Gjertz, Ängelholm
  84. Ida Glad, Mariestad
  85. Meroke Gramer, Vätö
  86. Mira Gustafsson, Mjölby
  87. Veronica Gustavsson, Sävsjö
  88. Monica Hagberg, Göteborg
  89. Maud Hamberg, Sundsvall
  90. Agneta Hamrin, Sunnansjö
  91. Camilla Hast, Ljungbyhed
  92. Ewa Heed Andersson, Hajom
  93. Inger Hellby, Göteborg
  94. Jessica Hellström, Åshammar
  95. Linus Henriksson, Malmö
  96. Rosmarie Henriksson, Filipstad
  97. Linda Hjelm, Åkers styckebruk
  98. Sofia Horn, Handen
  99. Frida Häger, Motala
  100. Maria Häggstam, Tidaholm
  101. Lena Höglund, Sandviken
  102. Pernilla Hörup, Lund
  103. Gunnel Höök, Vilhelmina
  104. Ann-Britt Ingström, Vimmerby
  105. Paul Isak, Solna
  106. Ingrid Jansson, Stockholm
  107. Ewa Jarl, Åby
  108. Malin Johansson, Sandared
  109. Anna Johansson, Kristinehamn
  110. Anneli Johansson, Tibro
  111. Marita Johansson, Trollhättan
  112. Ing-Marie Johansson, Trollhättan
  113. Emma Johansson, Vassmolösa
  114. Monica Johansson, Skövde
  115. Natalie Johansson, Alvesta
  116. Emma Johansson, Stockholm
  117. Josefin Johansson, Rolfstorp
  118. Cecilia Johansson, Sundsvall
  119. Linnéa Johansson, Trollhättan
  120. Elisabeth Johnson, Kristinehamn
  121. Mona Johnsson, Olofström
  122. Monica Jonsson, Tyresö
  123. Anette Jonsson, Hudiksvall
  124. Åsa Jonsson, Åby
  125. Lis-Beth Junered, Vallentuna
  126. Malin Junghard, Växjö
  127. Roger Jönsson, Anderstorp
  128. Marina Kalds, Göteborg
  129. Göran Karlsson, Kvissleby
  130. Gunn Karlsson, Färjestaden
  131. Jessica Kekki, Själevad
  132. Madelen kindlund, Borlänge
  133. Kristina Klahr, Mariestad
  134. Britt-Marie Knutsson, Helsingborg
  135. Ewa Kowalewski, Huskvarna
  136. Vira Kozak, Helsingborg
  137. Susanne Kronestedt, Stockholm
  138. Brita Kvist, Vånga
  139. Sandra Kvist, Linköping
  140. Sara Källström, Hönö
  141. Carol Lagerman, Motala
  142. Georgina Lahdo, Laholm
  143. Kerstin Larsson, Fristad
  144. Sophia Larsson, Månkarbo
  145. Inger Larsson, Enköping
  146. Aina Larsson, Tvååker
  147. Anna Lassila, Arboga
  148. Liselotte Leander, Falkenberg
  149. Käthe Leng, Göteborg
  150. Ingrid Lewenstedt, Stora Levene
  151. Elin Lindell, Borensberg
  152. Karolina Lindén, Arlöv
  153. Anette Lindholm, Sundsvall
  154. Christian Lindstrand, Kristianstad
  155. Sofia Ljung, Lillkyrka
  156. Jonatan Lundberg, Alingsås
  157. Eva Lundgren, Göteborg
  158. Anna Lundqvist, Ljungby
  159. Therese Lundström, Gryt
  160. Barbro Lövbrand, Gammelstad
  161. Joakim Marcko, Mölndal
  162. Julia Markendahl, Götene
  163. Rut Melin Norlander, Krokom
  164. Monica Modin, Sala
  165. Annie Myrberg, Lidköping
  166. Inga-Lisa Månsson, Glemmingebro
  167. Pia Mårtensson, Ystad
  168. Inger Nellie, Kimstad
  169. Annika Neumüller, Huddinge
  170. Agneta Nilsson, Rockneby
  171. Anna-Lisa Nilsson, Nygård
  172. Anette Nomark, Kullavik
  173. Jenny Nordberg, Kvissleby
  174. Birgitta Nordberg, Njurunda
  175. Johanna Nummela, Sollerön
  176. Linnéa Nygren, Saltsjö-Boo
  177. IngaLill Nyman, Dalarö
  178. Niklas Ohlsson, Luleå
  179. Sven Olin, Växjö
  180. Mattias Olofsson, Luleå
  181. Britt-Louise Olsson, Rönnäng
  182. Birgit Olsson, Gräsö
  183. Fia Olsson, Kågeröd
  184. Nina Olsson, Falköping
  185. Rolf Olsson, Åsa
  186. Lena Olsson, Drottningskär
  187. Anette Partelow, Orsa
  188. Dorothea Paul, Halmstad
  189. mikael Persson, Västerås
  190. Anneli Pettersson, Tranås
  191. Jonna Pynnönen, Hova
  192. Yvonne Pålsson, Göteborg
  193. Henri Rached, Linköping
  194. Stina Rahm, Skellefteå
  195. Kajsa Rasmusson, Mattmar
  196. Jessie Rastman, Falun
  197. Frida Raupach, Skövde
  198. A M Rautila, Luleå
  199. Maria Repinska, Stockholm
  200. Iréne Rosberg, Tormestorp
  201. Julia Runesson, Lund
  202. Isabelle Ruthström, Visby
  203. Anette Rydell, Tving
  204. Helena Saetheråsen, Hammarö
  205. Alison Salinas, Hässelby
  206. Anna Sandström, Bjärred
  207. Per Schwab, Solna
  208. Dawn Scott, Åmål
  209. Pirjo Sigg, Torshälla
  210. Elisabeth Sjökvist, Vallentuna
  211. Linda Sjöström, Falun
  212. Britt-Marie Skugge, Örebro
  213. Solveig Spångberg, Avesta
  214. Rebecca Stenvall, Ljungskile
  215. Anna Stornils, Vansbro
  216. Emilie Strid, Västervik
  217. Eia Sturk, Södertälje
  218. Eva Svensson, Mantorp
  219. Maria Svensson, Karlskrona
  220. Maria Svensson, Vingåker
  221. Eva Svensson, Bollnäs
  222. Gun Sättermann, Karlskoga
  223. Jeanette Söder, Garphyttan
  224. Anita Söllwander, Malmö
  225. Eva Sörlin, Kovland
  226. Margita Sörlin, Timrå
  227. Emma Thelander, Stockholm
  228. Nadja Thelin, Härnösand
  229. Ulrica Tholin, Eskilstuna
  230. My Thulin, Eslöv
  231. Hunor Thurman, Sandared
  232. Camilla Tucker, Stockholm
  233. Kristina Turesson, Laholm
  234. Sara Tällberg, Jönköping
  235. Gunnel Tällberg, Huskvarna
  236. Johan Tällberg, Jönköping
  237. Mikael Unsgaard, Älvängen
  238. Marina Wadström, Krylbo
  239. Anna-Lena Wahlström, Jönköping
  240. Karin Wassdahl, Hammerdal
  241. Ylva Westberg, visby
  242. Sandra Viberg, Sundsbruk
  243. Inka Wiberg, Stenhamra
  244. Vanja Wiklund, Edsbyn
  245. Berit Willardsson, Kungsbacka
  246. Fredrik Zetterberg, Halmstad
  247. Marie Åkerlund, Enånger
  248. Emelie Åström, Luleå
  249. Britta Öberg, Göteborg
  250. Michelle Öhman, Bålsta

 

Se fullständiga tävlingsvillkor